HABER

İNŞAATTA GÜVENİLİRLİLİK SANBERK FARKIYLA

2017-08-14 08:37:55 -

İlimizde 2009 yılından itibaren tamamen inşaat sektörüne geçen Sanberk İnşaat güvenirliliğiyle daha şimdiden çok yol katetti

2001 yılında kurulan ancak isim değişikliği yaşadıktan sonra 2006 yılında Sanberk İnşaat olarak ticari hayatına devam eden Sanberk İnşaat şuan emin adımlarla zirveye yaklaşıyor. Başiskele Sahil Mahallesinde bulunan Sanberk İnşaat daha önceleri malzeme satışı ve taahhüt işleri yaparken 2009 yılından itibaren ise tamamen inşaat sektörüne yöneldi. Daha önce Ford Fabrikasını tüm taahhüt işlerini yapan Sanberk İnşaat güvenirliliğiyle tanınıyor.


İLK PROJE TAMAMLANDI
Ayhan Öter`in sahibi olduğu Sanberk İnşaat 2010 yılında yap-sat konseptiyle ilk olarak Değirmendere`de bulunan Safir Evleri ile yola çıktı. 8 dublex lüks konut yapan firma bu evleri ay gibi kısa bir sürede tamamladı ve satışını da yaptı. Bunun yanı sıra 2011-2012 yılında Tekirdağ ilinde özel bir firmaya toplu konut olarak 115 dairenin yapımına başladı. Şuanda ise bu projenin yüzde 80`i de tamamlanmış durumda.
YENİ PROJE HAYATA GEÇİYOR
Sanberk İnşaat farkıyla yapılan Tekirdağ`daki konutlar ise üç ay içerisinde teslim edilmesi planlanıyor. Sanberk İnşaat şimdi de bir yıldır üzerlerinde çalıştıkları projelerini hayata geçiriyor. Gölcük Çiftlik Mahallesi`nde açılacak olan Kadın Doğum Hastanesi karşısında lüks konutlara imza atıyor. 53 daire ve 6 dükkan olmak üzere 6 bloktan oluşacak lüks konutların yapımına başlanıyor.
İSTEĞE GÖRE HER ÇEŞİT DAİRE
Yeni yapılacak olan projede bir stüdyo daire olmak üzere, 2+1 15 adet, 3+1 18 adet, 3+1 çatı dublex 8 adet, 4+1 çatı dublex 4 adet, 3+1 ise 17 adet bulunuyor. Metre kareleri 68 metre kareden başlayan daireler 155 metre kareye kadar gidiyor. 6 bin 500 metre kare alan içerisinde yapılan proje şuan sadece onay bekliyor. Onayın alınmasının hemen ardından inşaat ve satım işlemleri de başlayacak.
HEDEF BİR YILDA TESLİM
Yeni proje tamamen site formatında yapılırken, basket ve tenis kortu, çocuk oyun grupları, çocuk parkı, otopark alanı ve güvenirliliğiyle şimdiden her kesime hitap ediyor. Yüzde 70 yeşil alan olarak yapılacak projenin sözleşmesi 2 yılda tamamlanması iken firma ise bu projeyi bir yılda tamamlamayı hedefliyor. Taahhüt edilen süreden önce teslim etmeyi garanti veren firma sistemli bir şekilde çalışarak bunu yapmayı planlıyor.
SİZE ÖZEL TASARIMLAR
Lüks olarak yapılacak konutların bir diğer özelliği de dublex konutlarda hem normal hem de ters dublex olarak yapılması. Projede kamera sistemi, Fransız balkon, pencereler ahşap mobilya yapılacakken eğer konut sahibi inşaat sırasında evini alırsa kendi isteğine göre evleri yapılacak. Evin parke, mutfak mobilyaları ve renklerini kendisi belirleyecek ve firma da ona göre evin yapımını tamamlayacak. Yeni projede 75 bin TL`den 185 bin TL aralığında dairelere sahip olmanız mümkün.
BİZİM KOCAELİ GAZETESİ-20 ARALIK 2012